poniedziałek 16 września 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Siatkarki zainaugurowały na IO z Japonią

Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Po sobotnim spotkaniu naszych siatkarzy, wczoraj to Polki zaprezentowały się po raz pierwszy na boisku Igrzysk Olimpijskich. Polskie siatkarki w inauguracyjnym meczu na Igrzyskach Olimpijskich w grupie trafiły na drużynę Japonii.

Pierwszy set był niezwykle zacięty, przez połowę dotychczasowej gry walka trwała punkt za punkt. Jednak pod koniec partii Japonki pokazały swoje umiejętności i wykorzystały obicie wysokiego bloku Polek. Zespół naszych rywalek poprzez zmianę zadaniową trzeciej środkowej Airi, która zagrała dobrą serię zagrywek, zapewnił sobie wygrany set 25:20.

Następnego seta Polki zdominowały całkowicie. Od początku utrzymywały bezpieczne prowadzenie co pozwoliło im wygrać w stosunku 25:22. W trzeciej partii znów powróciło napięcie! Japonki nie pozwoliły naszym siatkarkom nawet na chwilę wytchnienia, szczególnie pod koniec gdzie pokazały znakomitą serię. Mimo tego Polki nie dały za wygraną i zakończyły kolejny set na swoją korzyść 25:23.

Jednak najbardziej ciekawa była ostatnia partia meczu, w której polskie siatkarki były dość pewne zwycięstwa, lecz rywalki walczyły o każdy punkt i poprzez niezwykłą determinację dogoniły Polki. Gra rozpoczęła się na przewagi a stres sięgał zenitu. As serwisowy Martyny Czyrniańakiej zapewnił naszym siatkarkom wygraną spotkania 3:1! Kolejny mecz zapowiada się równie interesująco, gdyż Polki zmierzą się z zespołem z Brazylii. Drugie spotkanie polskich siatkarek na IO zaplanowano na niedzielę 4 sierpnia o godzinie 21.00.