czwartek 19 września 2024

Dobre przetarcie przed startem rozgrywek

Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Znakomicie rozpoczął się nowy sezon rozgrywek tenisa stołowego dla Wametu Dobry Wiązar Dąbcze. Przedstawiciele klubu z gminy Rydzyna w minioną niedzielę rewelacyjnie zaprezentowali się w 1. Grand Prix Wielkopolski seniorów i seniorek.

Otwierający sezon turniej w gronie kobiet zdominowały pingpongistki z Dąbcza. Zwyciężyła Katarzyna Trochimiuk, która w finałowym spotkaniu pokonała nową zawodniczkę Wametu Dobry Wiązar – Alicję Łebek 3:2 (w ostatnim secie 11:9). Obydwie finalistki rozgrywek w Krzyżu Wielkopolski wywalczyły awans na 1. Grand Prix Polski seniorek, które w drugiej połowie września odbędzie się w Krakowie.

Z bardzo dobrej strony w niedzielnej imprezie zaprezentowała się także Sandra Kozioł, która rywalizację wśród kobiet ukończyła na czwartej pozycji. Z kolei na miejscu dwunastym sklasyfikowana została Kateryna Dudchenko.

W 1. Grand Prix Wielkopolski rywalizowali także bracia Krzysztof i Tomasz Mrozkowie. W gronie seniorów pierwszy z nich uplasował się w przedziale miejsc 11-12, a drugi 23-24.

Rozgrywane w niedzielę zawody w Krzyżu Wielkopolskim były przetarciem dla reprezentantów Wametu Dobry Wiązar Dąbcze przed rozpoczynającymi się w sobotę rozgrywkami ligowymi. Klub z powiatu leszczyńskiego zainauguruje zmagania w 1. lidze kobiet i 3. lidze mężczyzn w sobotę, 14 września.